Свържете се
Електронна поща
tiffany@silicagelgd.com
Търсене
bul
Новини от индустрията
Новини от индустрията
Новини от индустрията

Как силиконовата гума променя цвета си

July 26th at 4:10pm

1. Накиснете гела от силициева киселина в разтвор на кобалтов хлорид и след това го изсушете и активирайте, за да обезцветите силиконовия каучук. Когато се използва като десикант, той изглежда син преди да абсорбира вода и става червен след абсорбиране на вода. Промяната в цвета показва степента на водопоглъщане и дали е необходима регенерираща обработка. Силиконовият каучук също се използва широко при възстановяване на пара, рафиниране на петрол и подготовка на катализатори.

2. Силиконовият каучук е порест материал с различни размери на частиците, който се образува чрез правилно дехидратиране на гел от силициева киселина mSiO2 ·nH2O. Имайки отворена пореста структура с голяма повърхност на единица маса, той може да адсорбира много вещества и е отличен десикант, адсорбент и носител на катализатор.

3. Адсорбционната функция на силиконовия каучук е основно физическа адсорбция, която може да се регенерира и използва повторно. Добавете киселина към силикат на алкален метал (като натриев силикат) разтвор за подкисляване и след това добавяне на определено количество електролит, за да се разбърка, за да се генерира гел от силициева киселина; Алтернативно, добавянето на киселина или амониева сол в концентриран разтвор на натриев силикат може също да генерира гел от силициева киселина. Гелът от силициева киселина се оставя да престои няколко часа, за да старее, след това разтворимите соли се отмиват с гореща вода, изсушават се при 60~70 ℃ и се активира при около 300 ℃, за да се получи силикагел.

4. Силиконовият каучук е силно активен адсорбиращ материал, принадлежащ към аморфни вещества, с химична молекулна формула mSiO2 ·nH2O. Неразтворим във вода и какъвто и да е разтворител, не-токсичен и без мирис, химически стабилен и не реагира с никакви вещества, освен със силна основа и флуороводородна киселина. Различните видове силиконов гел образуват различни микропорести структури поради различните си методи на производство. Химическият състав и физическата структура на силикона определят, че той има много характеристики, които трудно могат да бъдат заменени от други подобни материали: висока адсорбционна способност, добра термична стабилност, стабилни химични свойства и висока механична якост. Силиконът може да бъде разделен на макропорест силикон, силикон с груби пори, B-тип силикон и силикон с фини пори въз основа на размера на порите им.