Jak silikonový kaučuk mění barvu
1. Namočte gel kyseliny křemičité do roztoku chloridu kobaltnatého a poté jej vysušte a aktivujte, aby silikonová pryž odbarvila. Při použití jako vysoušedlo se před absorbováním vody jeví jako modrý a po absorbování vody zčervená. Změna barvy indikuje stupeň absorpce vody a zda je potřeba regenerační ošetření. Silikonový kaučuk je také široce používán při regeneraci páry, rafinaci ropy a přípravě katalyzátoru.
2. Silikonový kaučuk je porézní materiál s různou velikostí částic, který vzniká správnou dehydratací gelu kyseliny křemičité mSiO2 ·nH20. Má otevřenou porézní strukturu s velkým povrchemna jednotku hmotnosti, může adsorbovat mnoho látek a je vynikajícím vysoušedlem, adsorbentem anosičem katalyzátoru.
3. Adsorpční funkcí silikonového kaučuku je především fyzikální adsorpce, kterou lze regenerovat a znovu použít. Přidejte kyselinu do křemičitanu alkalického kovu (jako je křemičitan sodný) roztok, aby se okyselil, a pak se přidá určité množství elektrolytu, aby se promíchal, aby se vytvořil gel kyseliny křemičité; Alternativně může přidání kyselinynebo amonné soli do koncentrovaného roztoku křemičitanu sodného také vytvořit gel kyseliny křemičité. Gel kyseliny křemičité senechá státněkolik hodin, aby stárl, pak se rozpustné soli smyjí horkou vodou a suší se při 60 °C.~70 ℃ a aktivovaný při asi 300 ℃ za získání silikagelu.
4. Silikonový kaučuk je vysoce aktivní adsorpční materiál, patřící k amorfním látkám, s chemickým molekulárním vzorcem mSiO2 ·nH20. Nerozpustný ve vodě a jakémkoli rozpouštědle,ne-toxický a bez zápachu, chemicky stabilní anereaguje s žádnou látkou kromě silných alkálií a kyseliny fluorovodíkové. Různé typy silikonového gelu tvoří různé mikroporézní struktury v důsledku jejich různých výrobních metod. Chemické složení a fyzikální struktura silikonu určuje, že má mnoho vlastností, které je obtížnénahradit jinými podobnými materiály: vysoký adsorpční výkon, dobrá tepelná stabilita, stabilní chemické vlastnosti a vysoká mechanická pevnost. Silikon lze rozdělitna makroporézní silikon, silikon s hrubými póry, B-silikon typu a silikon s jemnými póryna základě velikosti jejich pórů.