Hogyan változtatja meg a szilikon gumi a színét
1. Áztassa a kovasav gélt kobalt-klorid oldatba, majd szárítsa meg és aktiválja, hogy a szilikongumi elszíneződjön. Nedvszívóként használva kék színűnek tűnik, mielőtt felszívja a vizet, és pirosra válik a víz felszívása után. A színváltozás jelzi a vízfelvétel mértékét és azt, hogy szükséges-e regeneráló kezelés. A szilikongumit széles körben használják gőzkinyerésben, kőolaj-finomításban és katalizátor-előkészítésben is.
2. A szilikongumi különböző szemcseméretű porózus anyag, amely megfelelő mSiO2 kovasavgél víztelenítésével jön létre. ·nH2O. Nyitott porózus szerkezete,nagy felülete tömegegységenként, számos anyagot képes adszorbeálni, és kiváló szárító, adszorbens és katalizátor hordozó.
3. A szilikongumi adszorpciós funkciója elsősorban a fizikai adszorpció, amely regenerálható és újra felhasználható. Adjunk savat az alkálifém-szilikáthoz (mint például anátrium-szilikát) oldatot a savanyításához, majd adjunk hozzá bizonyos mennyiségű elektrolitot, hogy keverjük, hogy kovasavgél keletkezzen; Alternatív megoldásként, ha egy töménynátrium-szilikát oldathoz savat vagy ammóniumsót adunk, akkor kovasav gélt is előállíthatunk. A kovasavgélt több órán át állni hagyjuk, hogy öregedjen, majd az oldódó sókat forró vízzel lemossuk, 60 °C-on szárítjuk.~70 ℃-on és körülbelül 300 ℃-on aktiválva szilikagélt kapunk.
4. A szilikongumi egynagyon aktív adszorbens anyag, amely amorf anyagokhoz tartozik, kémiai molekulaképlete mSiO2 ·nH2O. Vízben és bármilyen oldószerbennem oldódik,nem-mérgező és szagtalan, kémiailag stabil, erős lúgokon és hidrogén-fluoridon kívül semmilyen anyaggalnem reagál. A különböző típusú szilikongélek különböző gyártási módszereik miatt különböző mikropórusos szerkezeteket alkotnak. A szilikon kémiai összetétele és fizikai szerkezete meghatározza, hogy számos olyan tulajdonsággal rendelkezik, amelyeketnehéz más hasonló anyagokkal helyettesíteni:nagy adszorpciós teljesítmény, jó hőstabilitás, stabil kémiai tulajdonságok ésnagy mechanikai szilárdság. A szilikon makropórusos szilikonra, durva pórusú szilikonra, B-re osztható-típusú szilikon, és pórusméretük alapján finom pórusú szilikon.